Omasoft

Omasoft on lihtne kujundusprogramm, millega saad hõlpsalt oma fotodest raamatu koostada.

1

Laadi enda arvutisse tasuta programm!

Paigalda oma arvutisse (va Maci kasutajad) tasuta koostamisprogramm “Omasoft” vajutades nupule. Programm töötab offline ehk siis programmi töötamise ajal ei ole internetiühendus vajalik ja sellest tulenevalt on koostamine programmis väga kiire.

2

Kujunda toode

Ava “Omasoft” programmis fotode kataloog, mille oled eelnevalt arvutisse salvestanud ning hakka arvutihiirega soovitud fotosid tootele soovitud kohta “lohistama”. Paiguta need meelepäraselt, soovi korral lisa tekstid, taustad või meeleolu ikoonid. Seejärel salvesta projekt. Neid on igal ajal võimalik uuesti avada, kas siis vaatamiseks või täiendamiseks.

3

Saada tellimus ja toode on käes paari päevaga!

Valmis projekt kliki tellimusse, olles eelnevalt “Ostukorvis” valinud tellitava koguse ja kättetoimetusviisi. Vali pakutavatest sulle sobiv makseviis ning peale makset algab tellimuse saatmine meie serverisse automaatselt. Täidame sinu tellimuse 1-3 tööpäevaga (vastavalt valitud teenusele) ning saad oma soovitud toote kätte sinu poolt valitud kättetoimetusviisile.

Kasulikud nipid

NB! Alloleva juhise lugemine on tungivalt soovitatav lihtsustamaks programmi käsitlemist, tutvustades kasulikke nippe ning andmaks vasutuseid võimalikele küsimustele. Käesolevat teksti on alati võimalik avada programmi päises olevast nupust „Abi”. Vajuta küsimusele mis sind huvitab!

Kujundamine

Fotode lisamine projekti

Fotode, taustade, raamide, ikoonide lisamine toimub nende „lohistamisega” projektilehele s.t. võta soovitud foto või element arvutihiirega „kinni” ning lohista soovitud kohale loodava projekti vaates. Soovitame kasutada jpg formaadis fotosid. Tiff fotode kasutamine võib kaasa tuua projekti andmemahu kriitilise piiri ületamise, mille tagajärjel võib teie arvuti jääda hätta nii projekti salvestamisel kui ka projekti edastamisel maraamatu serverisse.

Foto suuruse ja proportsiooni muutmine, pööramine

Pilte on võimalik suurendada-vähendada nende nurkades olevatest ringidest. Pildi proportsioone saab muuta pildi servade keskel olevatest ringidest – märgista foto klikates selle peal – foto ümber tekib punane raam ringidega nurkades ja servade keskel. Võta hiirega soovitud ringist kinni ning lohista sobilikku mõõtu. Fotosid on võimalik ka pöörata. Selleks võta hiirenoolega kinni foto üleval keskel asuvast väljaulatuvast ringist ning pööra fotot vastavalt soovile

Suumimine ja tsentreerimine

Topeltklikk fotol (ka kalendris kui kuupäevale on sisestatud foto) võimaldab kas hiire kerimisnupuga või klahvidega Z ja X fotolt sisse/välja suumida ning tsentreerida vastavalt soovile (klikata hiirega pildil ning hoida nuppu all, saab fotot vastavalt soovile nihutada). Näiteks saab grupipildilt suumida välja inimese näo, tsentreerida fotol serva jäänud objekte, jne. Suumivaatest väljumiseks tuleb teha topeltklikk fotost väljaspool (hallil alal).

Ülelehekülje foto

Väga efektne on ülelehekülje foto! Kui soovid ülelehekülje fotot, on lihtsaim moodus klikata vasakul fotode valikus parema hiireklikiga foto peal ning valida „Pane taustaks” mis paigutab foto üle lehe taustana. Teine võimalus on lohistada foto projektivaatesse ning foto peal klikata parempoolset hiirenuppu ja valida „Paiguta” ja seejärel „Mahuta ära”. Sellise valikuga on kindel, et foto on üle lehe koos lõikevaruga. Kui foto tsentreering on selline, et vaade ei jää sulle sobiv, on võimalus paigutada foto ka käsitsi. Selleks lohista foto projektivaatesse ning edasi lohista foto nurkadest foto üle lehe nii kuidas sulle meeldib. Vajalik on foto servad lohistada ca 5mm üle lehekülje ääre (nn ülekate). Sellisel juhul on kindel, et mõõtu lõigates ei jää servadest (ebasoovitavat) tausta paistma.

Lehekülgedele tausta valimine

Lisaks laiale valikule taustafotodele programmi ülamenüüs „Taustad”, on võimalus sisestada lehekülje taustaks ka oma soovitud foto. Selleks kliki programmi vasakul poolel, kus on „Fotode kataloogid” soovitud fotol parempoolset hiireklahvi ning vali sobiv tausta laotusviis. Sama kehtib ka raamatu kaane kohta. Erinevatele lehekülgedele saab panna erinevaid taustu, lohistades taustad projektivaates leheküljele. Taustade valikus on hiire parema kliki alt võimalus valida korraga taust kõikidele lehekülgedele.

Fotode paigutamine vaates ettepoole/tahapoole

Paigutades fotosid (ka tekste) üksteise peale, saad tuua tagumisi fotosid ettepoole ja vastupidi kui klikid hiire paremat nuppu ja sealt valik „Korrasta” ning sealt vastav valik kas ettepoole toomiseks või tahapoole viimiseks.

Lehekülgede lisamine ja kustutamine

Raamatute lehekülgede arvu saab muuta sisestades programmi paremal osas aknas „Lehekülgi” soovitud paarisnumbri ning vajutades Enter klahvi. Programm kuvab lehekülgi kümne kaupa kuni 120-ni kuid käsitsi on võimalik neid sisestada 10-st kuni 310-ni! Teine võimalus on lisada lehti (2 lehekülge) programmi vaate paremas servas „Leheküljed”, klikates parema hiireklahviga ning valides „Lisa leht (2 lk)”. Selliselt saab lehekülgi lisada ka olemasolevate lehekülgede vahele. Lehti (2 lehekülge) saab kustutada samas, valides „Eemalda leht (2lk)” või sisestades lehekülgede lisamise väljale väiksema paarisnumbri.

Tekstide lisamine ja muutmine

Tekstivälju saab lisada klikates projektivaates hiire parempoolset nuppu ning valides „Sisesta” – „Uus tekst”. Ilmub tekstiväli. Topeltklikk selle väljal avab tekstiredaktori kus saad sisestada soovitud teksti. Samuti valida erinevate kirjatüüpide, -suuruste ja värvi vahel. Ühel tekstiväljal on võimalik kasutada ainult ühte kirjatüüpi. Kui soovid kasutada varieeruvat kirjatüüpi, pead tegema juurde järgmise tekstivälja ja kujundama seal teksti vastavalt. Teksti muutmiseks tee topeltklikk teksti väljal. Teksti välja on võimalik paigutada ja pöörata täpselt nagu fotosidki.

Teksti lisamine kaane seljale

Raamatu kaane seljale on samuti võimalik teksti lisada – topeltklikk kaane seljal oleval tekstiväljal ning sisestada avanevasse aknasse soovitud tekst.

Muu

Sooduskoodide, kinkekaartide, voucherite kasutamine

Sooduskoodi, kinkekoodi ja/või voucherit saab kasutada Ostukorvi allosas oleval väljal. Sisestades korrektse koodi, ilmub välja taha roheline märk ning tellimuse hind muutub automaatselt. Nimetatud väljale saab sisestada AINULT ÜHE koodi. Kui sul on koode rohkem kui üks, sisesta ülejäänud koodid järgnevalt – kliki nupule „Maksa”, avanevas pangalinkide aknas on nupp „Kinkekaart” – vajuta sellele. Avaneb vaade kus on väli koodi sisestamiseks. Siseta kood ja vajuta nupule „Lunasta” – kui koodist piisas tellimuse summa katmiseks, algab tellimuse faili üleslaadimine automaatselt. Kui koodi väärtusest ei piisanud, teatab programm puudujääva summa, mille saad tasuda kas taas sisestadaes järgmise koodi või klikkides pangalinkide aknas sulle sobiva panga/makseviisi nupule ning sooritades makse jääksumma ulatuses. Pärast edukat makset algab tellimuse faili üleslaadimine automaatselt. Kui tellimuse summa on väiksem kui koodi väärtus, siis koodist järgi jäänud summat ei ole võimalik hiljem kasutada, s.t. kui soovid tasuda ainult koodiga, on kasulik teha tellimus võimalikult samaväärne koodi väärtusega. Oluline on teada, et ühte koodi saab kasutada ainult ühe korra ning see „seotakse” tellimuse külge hetkel kui vajutad „Maksa” nupule (kui sisestasid koodi Ostukorvis olevale väljale) ja hetkel kui vajutasid „Lunasta” nupule (kui sisestasid koodi Kinkekaarti aknas) – pärast seda sa antud tellimust enam muuta ei saa. Kui sa katkestad tellimuse üleslaadimise, on selle sama tellimuse üleslaadimist võimalik jätkata (vaata allpool „Kui tellimuse üleslaadimine katkeb”). Kuid sul ei ole enam võimalik kasutada koodi, mille antud tellimusse sisestasid. Kui oled korra juba koodi sisestanud ja tellimist jätkanud, on see kood kasutatud ning teist korda seda koodi enam kasutada ei saa! Veendu, et saadad tellimusse õige asja (faili), selleks kontrolli enne kui tellimuse kinnitad oma tellimust Ostukorvis tellimuse real olevast lingist „Eelvaade”.

Kui tellimuse üleslaadimine katkeb

Kui tellimuse üleslaadimine ei alga, katkeb või jääb mingil põhjusel pooleli, saad seda jätkata klikkides programmi üleval vasakul päises nupule Ostukorv (või päises olevale lingile tellimuse staatuse kohta), seejärel lingile „Pooleliolevad tellimused”. Avaneb väike aken, kus on kuvatud sinu tellimuse staatus. Üleslaadimise jätkamiseks vajuta akna all paremas nurgas nupule „Jätka” ning üleslaadimine jätkub kohast, kus see pooleli jäi. Aitab ka kui sulged Omasoft programmi ning avad selle uuesti ja taas avaneb aken tellimuse staatuse kohta, kus tuleb vajutada nupule „Jätka”.

Hind

Raamatu hind sõltub raamatu formaadist ja lehekülgede arvust, kuid mitte fotode arvust. Programm arvestab tellitavate koguste pealt automaatselt ka allahindlust – alates 5 tootest on allahindlus -5% ja alates 10 tootest -10%. Kusjuures tooted, mida korraga tellid, võivad olla erinevad s.t. et kui sa oled ostukorvi pannud 3 kalendrit ja 2 raamatut, siis arvestatakse sulle allahindlust -5%, kuna tooteid on kokku 5. Kui soovid tellimuse kohaletoimetamist postiteenusega (valitav Ostukorvis), lisandub ka postitustasu.

Tellimine

Kuidas tellida?

Kui raamat/kalender/poster valmis, tuleb see saata meile tellimusse, klikkides programmi all paremas nurgas olevale nupule „Telli!”. Ekraanile ilmub aken „Logi tellimiskeskkonda“. Esmakordsel sisenemisel jäta väljad „Kasutajanimi“ ja „Salasõna“ tühjaks ning kliki akna all vasakus nurgas olevale lingile „Registreeru“ (koheselt võib klikkida „linnukese“ kastikesse „Mäleta minu andmeid“, siis edaspidi sinu käest tellimiskeskkonda sisenedes salasõna ja parooli ei küsita). Registreerumisel on vajalik sul endal välja mõelda ning sisestada vastavatele väljadele unikaalne (ei tohi olla juba kasutusel) kasutajanimi ja parool. Lisaks täida kõik kontaktandmete väljad. Kontakttelefon on väga oluline! Sinu sisestatud andmeid kasutatakse tellimuste postitamiseks ja vajadusel sinuga ühenduse võtmiseks. Sisestatud e-posti aadressile saadetakse tellimuse staatuse (tasumise info, faili üleslaadimine lõppes, tellimus valmis) kohta informatsiooni.

Kuidas tellida rohkem kui ühte toodet?

Kui soovid tellida rohkem kui ühe toote või koguseliselt rohkem kui ühe eksemplari, ei pea sa neid tellima (ja tasuma) ühekaupa vaid kogu/kliki kõik soovitud tooted Tellimiskeskkonda/Ostukorvi ootele ning saada need korraga tellimusse (ja tasu) kui kõik soovitu on Ostukorvi sisestatud. Kui oled ühe toote Ostukorvi (Telli nupule vajutades) klikkinud, vajuta programmi aknas vasakul ülanurgas ikoonile „Uus projekt“, misjärel satud uuesti avalehele, kust on võimalik järgmise projektiga alustada. Ajaliselt ei ole piiratud kui kaua sa tooteid Ostukorvis hoiad ning nad ei kao sealt ära enne kui sa ei saada neid tellimusse, s.t ei maksa nende eest või siis neid ise ei kustuta.

Kiirtellimus!

Kiirtellimusi käsitleme eelisjärjekorras, s.t. kui tellimus (faili laekumine meile) laekub tööpäevadel enne kella 12:00, saab tellimus valmis sama päeva kella 17:00-ks. Kui tellimus laekub tööpäevadel pärast kella 12:00, saab tellimus valmis järgmise tööpäeva kella 12:00-ks. Kiirtellimuse esitamiseks pane „linnuke” Kiirtellimuse valiku ees olevasse ruutu, mis asub Ostukorvis all paremal nurgas.

Tellimuse saatmine

Tellimuse saatmiseks vali Ostukorvis esmalt soovitud kogus (rohelised nooled üles-alla) ja kättetoimetusviis. Kui valikud tehtud kliki programmis all paremas nurgas MAKSA nupule. Avaneb aken pangalinkidega (Swedbank, SEB, Sampo, Nordea, LHV, PayPal + krediitkaartid). Klikkides sulle sobivale nupule, avaneb vastava panga või maksekeskkonna lehekülg, kus on juba eeltäidetud vorm tellimuse eest maksmiseks ning soorita makse. Peale makse edukat sooritamist algab sinu tellimuse üleslaadimine meile AUTOMAATSELT. Peale makse sooritamist saad sa oma e-posti aadressile (mille sisestasite registreerumisel) ka tellimuse kinnituse.

Tellimuse saatmine teisele adressaadile

Omasoft programmis on võimalik saata tellimus ka sinu poolt valitud teisele aadressile (mis ei ole su enda aadress), täites Ostukorvis väljad „Tellimuse saaja“. See osa täida AINULT siis, kui saaja aadress ei ole sinu enda aadress! Tellimusi on võimalik saata ka Eestist välja teistesse riikidesse.

Omasoft

Eelvaade

Veendu, et tellimus on täpselt selline nagu sa tellida soovid. Selleks vajuta Ostukorvis toote real paremal linki „Eelvaade”. Kui soovid teha muudatusi kliki lingile „Redigeeri”, mis viib sind tagasi kujundamisaknasse.

Projekti salvestamine

Töö käigus on soovitav tehtut aegajalt salvestada, et suur töö ja vaev ei läheks erinevate tõrgete tõttu kaduma. Selleks on programmis all paremal osas disketikujuline ikoon, mida vajutades projekt salvestatakse (avaneb väike aken kus tuleb anda projektifailile nimi ning valida koht kuhu fail arvutisse salvestada). Mugav nupukombinatsioon salvestamiseks on Ctrl+S (Save).

Omasoft programmi “tuunimine”

Nõudlikumatel kasutajatel on võimalik Omasofti programmi ise “tuunida”, saades lisada/eemaldada programmis taustu, ikooni ja kirjafonte vastavalt soovile. Selleks tuleb kopeerida soovitud taustapiltide, kirjafontide ja ikoonide failid Omasofti kataloogis asuvatesse kataloogidesse vastavalt Backgrounds, Fonts ja Ornaments ning programm taaskäivitada. (Tavaliselt asub Omasofti kataloog C: kettal – Program Files kataloogis. Arvuti enda fondifailid on leitavad Windows – Fonts kataloogist.)

Hoiatavad hüüumärgid!

Hüüumärgid fotode allserva tekivad kui foto ei ole antud suuruse jaoks piisavalt hea resolutsiooniga. Lohistades fotot väiksemaks hüümärk kaob. See on soovituslik hoiatus ja hüüumärki ennast välja ei trükita. Ligikaudset trükikvaliteeti saad hinnata kui suurendad raamatu vaate 200%-le (programmis all vasakul on valik, kus vaikimisi on „Auto”). Kui 200% suurendusega vaadates nähtav kvaliteet sind rahuldab, jääb see sama ka trükis. Hüüumärke on kahes suuruses – esmalt ilmub väiksem hüüumärk ning fotot veelgi suurendades või sisse suumides ilmub suurem hoiatav hüüumärk!

Omasofti Kujunduspõhjad

Lihtsustamaks raamatu koostamist kliki soovitud näidisel ja salvesta näidispõhi oma arvutisse (ainult PC kasutajad). Ava “Omasoft” (kui sul seda veel ei ole vajuta nupule “Alusta siit“) programm ja paiguta fotod väljadele. Nii lihtne ja kiire see ongi!

Sul on alati võimalik alla laetud näidisele teha muudatusi ja täiendusi – muuta taustatoone, fotode raame, lisada fotosid ja tekste. Samuti on võimalik lisada lehekülgi, kui näidisel olevatest peaks puudu jääma. Täpsemad juhised leiad “Omasoft” programmis, “Abi”nupu alt.