top of page
Image by Luba Ertel

Korduma kippuvad küsimused

Failide edastamine

Kui kasutate oma raamatu või kalendri koostamisel keskkonda Omaraamat-online.ee, siis hoolitseb keskkond selle eest, et Teie koostatud teos jõuaks meieni. Juhul, kui kasutasite selle jaoks mõnda muud programmi (iPhoto, ID jne), siis on oma fotoraamatu või -kalendri tellimiseks kaks võimalust:

Pocket Watch
 • Kui kaua võtab tellimuste täitmine aega?
  – Meile laekunud tellimused teeme tavaliselt valmis 3 tööpäeva jooksul. – Lisandub postitusaeg 1-3 tööpäeva. – Kui soovite tellimust kiiremini kätte saada, on teil võimalus tulla meie kontorisse ise järele tööpäevadel kell … – Võimalus on tellimus esitada Kiirtellimusena. Tööpäevadel enne 12:00 esitatud tellimused täidame sama päeva 17:00ks. Pärast 12:00 laekunud kiirtellimused täidame järgmise päeva kella 16:00ks.
 • Mida on vaja raamatu või kalendri tegemiseks?
  – Omaraamatu kujundusprogrammi trükifaili koostamiseks. Selle leiate www.omaraamat-online.ee – Fotod – raamatu või kalendri saate koostada ise oma arvutisse salvestatud digifotodest. – Enda ideid ja mõtteid - Omaraamatus on lihtne kujundada lehekülgedele fotosid ja lisada neid iseloomustavaid tekste.
 • Millised kaaned on raamatul?
  – Lamineeritud, oma fotode ja tekstidega kujundatud kõvakaas. PS: Laminaat võib kaanel olevatel piltidel tõsta punase värvi tonaalsust.
 • Milline on raamatu köide ja paber?
  – Raamatud on köidetud liimköites – Siidpaber 150g/m2
 • Milline on raamatute trükikvaliteet?
  – Raamatud, kalendrid, postkaartid trükime digitaaltrükis spetsiaalse fotoprinteriga Xerox CP 1000, mille kvaliteet on väga lähedane OFFSET trükikvaliteedile.
 • Miks on raamatud trükituna tumedamad kui arvutiekraanil?
  – Väga olulise tähtsusega on pildistamisel kasutatud valgus – kui valgust on vähe või pildistatud vastu valgust, on fotod tumedad ning tumedamad detailid fotol nähtamatud. – (Digi)trükkides jäävad kõik fotod tumedamad kui arvutiekraanilt vaadatuna, kuna ekraanid on taustvalgusega ja seega pilt seal säravam. – Samuti on trükitud fotod erinevad (teralisemad) keemiliselt ilmutatud fotodest. Kuid ka ilmutatud fotod jäävadvähese valgusega tumedad ning värvid ja tonaalsus ei pruugi olla tõene, s.t. sageli on ilmutatud fotodel värvid nn. “üle keeratud”.
 • Milline on suuremõõtmeliste fotode trükikvaliteet?
  – Suuremõõtmelised fotod paberile ja lõuendile trükime praktiliselt punkti-vaba jälge jätva EPSON Stylus Pro 7900-ga, mille trükivaliteeti peavad parimaks paljud tippfotograafid ja eksperdid.
 • Kui palju raamat või kalender maksab?
  – Kalender (12 kuud) – 16€ – Raamat (min. 10 lehekülge) – väiksem raamat 12€ ja suurem raamat 18€.
 • Mitu fotot ma saan ühele lehele panna?
  – Meie programmi poolt piiranguid pole. Kas kujundad üle lehekülje ühe suure foto või mitu väiksemat fotot ja teksti – see on sinu otsustada!
 • Kuidas saan paberfotod raamatusse?
  – Paberfotod ehk diapositiivid tuleb skannida ja salvestada digifotodena arvutis. – Vanad skannitud mustvalged või värvifotod jäävad raamatusse paigutades väga kaunid!
 • Kuidas tellida Mac arvutis iPhoto’s koostatud raamatut?
  Kui oled koostanud Mac iPhoto’s fotoraamatu või -kalendri, salvesta oma valmis töö PDF’ina. Kindlaim viis on projekti töölehel olles klikata paremale hiireklahvile ja valida ‘Save (Book/Calendar/Card) as PDF’. Valmis PDF saatke https://wetransfer.com kaudu meie meiliaadressile info@omaraamat.ee. ning lisage sinna enda tellimus ja kontaktandmed. Peale faili saabumist edastame teile arve vastavalt tellimusele. Kui teil on mugavam kasutada mõnda alternatiivset failivahetuse teenusepakkujat, siis palume märkida kontaktiks info@omaraamat.ee Teie raamat on valmis 3 tööpäeva jooksul ning võite sellele meie kontorisse järele tulla. Juhul, kui soovite tellida raamatu endale posti teel koju, lisandub postikulu 3€.

Wetransferi kasutamise juhis

1. Ava keskkond www.wetransfer.com, klikates ülalolevale logole.

2. Nupu “Add your files” alt avaneb teie arvuti failihalduri aken, kust saate üles leida vajaliku faili.

3. Täitke ära “Email to” väli – kirjutage sinna “info@omaraamat.ee”.

4. Lisage kindlasti ka enda e-posti aadress järgmisele reale.

5. Lõpetuseks vajutage “Transfer”.

Editing

Kontakt

 +372 600 9082

Asukoht

Vabriku 6, Tallinn

E - R 09:00 - 17:30

 

Kirjuta meile

bottom of page